З самого народження мами беруть на себе турботу про харчування своїх малюків.

З моменту початку прикорму задача ускладнюється. Вибір продуктів, баланс вітамінів і складання сезонного меню – справа не з простих, але мами можуть все, чи не так? А ми трохи допоможемо ;)

За вікном кінець вересня – саме час поділитися з вами невеликою шпаргалкою про сезонні фрукти та овочі в дитячому раціоні.


Сезонні овочі та фрукти в дитячому раціоні

Буряк

Корисний для діток тим, що страви, приготовані з цього овоча, покращують склад крові та циркуляцію лімфи. Рекомендований спосіб приготування: варити або запікати. Особливо корисний буряк для тих, у кого є захворювання печінки та жовчного міхура.

Картопля

«Вік» має значення, особливо коли мова йде про дитяче харчування. Молода картопля корисніша за стару. Молода картопля багата на вітамін С, який зміцнює імунітет і захищає клітини від шкідливих факторів навколишнього середовища. При тривалому зберіганні кількість вітамінів зменшується, а вміст крохмалю збільшується. Отже, додаткове навантаження на підшлункову залозу і зовсім трохи вітамінів. Тому, якщо мова йде про меню малюка – дуже важливо використовувати молоду картоплю. Кращий спосіб приготування: запікання (корисно для серця) та варіння.

Гарбуз

Фаворит за вмістом корисних речовин серед осінніх овочів. Її ферменти стимулюють кишечник, допомагають перетравлювати їжу і отримувати з неї корисні речовини. З гарбуза можна приготувати багато різних страв: для малюків можна зробити пюре, додати в кашу, рагу і перші страви. Також, з гарбузом можна зробити десерт або засушити як солодощі.


Морква

Цінне джерело вітаміну А (корисного для зору), який, при відсутності у дитини алергії, просто незамінний! Морква також допомагає правильній роботі кишечника, бореться з бактеріями і чудово справляється з профілактикою запорів. Єдиний нюанс – вітамін А зовсім не засвоюється без жиру. Тому ідеальний рецепт для дітей – простий салат з тертої моркви зі сметаною або оливковою олією.

Кабачки

Необхідні в дитячому раціоні для профілактики анемії. Вони чудово працюють на користь шлунка і, завдяки наявності аскорбінової кислоти, позитивно впливають на імунітет. Окремий плюс цього овочу – його універсальність, він добре засвоюється у малюків з самого початку прикорму. Кабачкове пюре, суп-пюре з сезонних овочів, а для діток постарше – кабачок, змащений вершковим або оливковою олією, запечений у духовці як гарнір до нежирної риби або птиці.

Помідори

Восени особливо смачні. Вони покращують склад крові і стимулюють обмін речовин. Вводити в раціон помідори рекомендується, коли малюкові вже виповнився рік, і робити це слід дуже обережно, поступово, відстежуючи реакцію організму та можливу появу алергії. Головне, що варто знати – їх краще вживати сирими (салат, терте пюре, сік або смузі). Будь-яка термічна обробка викликає трансформацію корисних органічних кислот у шкідливі неорганічні сполуки, що в майбутньому може призвести до загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.


Яблука та груші

Закривають наш невеликий, але такий цінний вітамінний хіт-парад. Залізо, що міститься в яблуці, служить профілактикою анемії. Дітям особливо подобається яблучний сік (для найменших його необхідно розбавляти водою), терте пюре, фруктовий салатик. Дітям від 6-ти місяців яблуко можна очистити і наповнити ним ніблер – малюк отримає «чисті» вітаміни без ризику вдавитися занадто великим шматочком і отримає масу задоволення від процесу!




Високий вміст пектинів і клітковини в груші покращує травлення і роботу кишечника.

Ось і все – список найкорисніших сезонних овочів і фруктів готовий!

Беріть на озброєння і нехай всі дітки будуть здорові.